EWA PAWŁOWSKA

  • dyplomowany instruktor tańca
  • magister pedagogiki
  • założyciel i dyrektor ECHO art

Magister pedagogiki. Dyplomowany Instruktor Tańca (Kwalifikacyjny Kurs na Instruktora Tańca Współczesnego; specjalność praca z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami tanecznymi).

Związana ze sceną już od najmłodszych lat. W wieku 8 lat wzięła udział w projekcie “Odyssey of the Mind” wygrywając krajową edycję, oraz godnie reprezentując Polskę na świecie (13 miejsce- finał w USA). Przez wiele lat tańczyła w Studiu Tańca RYTMIX w Koninie, gdzie pod okiem pani Wiesławy Wolnej rozwijała się w kierunku różnych dziedzin tańca. Była tancerka Polskiej Federacji Tańca, gdzie z Rytmix’em startowała w rozmaitych Mistrzostwach Polski, niejednokrotnie znajdując się w finałach. W 2003 występowała jako jedna z tancerek wraz z Kasią Żurawik na krajowych eliminacjach do konkursu Eurowizja dla dzieci, a następnie reprezentowała Telewizję Polską na finale Junior Eurovision Song Contest w Kopenhadze.

W 2008 roku założyła ECHO art i całą swoją energię poświęciła na szkolenie małych adeptów sztuki tanecznej w Bydgoszczy. Jest autorką wielu ECHOwych sukcesów. Jej choreografie zdobywają liczne nagrody na imprezach tanecznych najwyższej rangi: Mistrzostwa Świąta, Europy i Polski federacji WADF.
Głowa wszystkich ECHOwych eventów: „zahARTowani tańcem”, „Festiwal ECHOwego Uśmiechu”, podsumowanie i gale z okazji zakończeń sezonów, warsztaty i szkolenia itd.

Doświadczony organizator wypoczynków letnich i zimowych dla dzieci i młodzieży, także wychowawca i
kierownik kolonijny. Jej działalności została uhonorowana tytułem MIEJSCE ODKRYWANIA TALENTÓW – nadawanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak objął honorowym patronatem działalność ECHO art”…ogromnie cieszę się że uzdolnione tanecznie dzieci z Bydgoszczy mogą doskonalić swój talent i rozwijać pasję w Zespole Tanecznym ECHO…” (31 V 2013).
Podobne wyróżnienie nadeszło ze strony Prezydenta Miasta Bydgoszczy pana Rafała Bruskiego “…serdecznie dziękuję za promocję uzdolnionych młodych tancerzy oraz stworzenie im dogodnych warunków do rozwijania swoich zainteresowań…” (23 V 2013).
Za swoją najmocniejszą stronę uważa charyzmę, a jej największy sukces to zarażanie pasją do tańca innych.

Prywatnie mama dzielnej Stefanii i maleńkiego Stasia.